Płaszcz typu dyplomatka

01-10-2023

Płaszcz typu dyplomatka to elegancki, klasyczny i ponadczasowy element męskiej i żeńskiej garderoby. Nazwa "dyplomatka" często jest używana w Polsce, ale w innych krajach może być znana jako "ulster coat" lub "greatcoat". To długi, zwykle podkreślający sylwetkę płaszcz o prostym kroju i niekiedy charakterystycznym elementem jest podwinięcie kołnierza. Oto kilka informacji na ten temat:

  1. Historia: Płaszcz dyplomatka ma swoje korzenie w XIX wieku i był pierwotnie noszony przez oficerów wojskowych. Jego nazwa może być związana z popularnością wśród dyplomatów i innych wpływowych osobistości w okresie Belle Époque.

  2. Kroj: Ten typ płaszcza jest zazwyczaj prosty i klasyczny, często z jednym lub dwoma rzędami guzików, które zapinane są na przodzie. Płaszcz może mieć też pas, którym można podkreślić talię.

  3. Materiał: Tradycyjnie płaszcz dyplomatka był wykonany z wysokiej jakości materiałów, takich jak wełna lub kaszmir, co nadawało mu elegancki wygląd. Współczesne wersje mogą być wykonane z różnych materiałów, w zależności od stylu i przeznaczenia.

  4. Zastosowanie: Płaszcz dyplomatka jest często noszony jako element formalnej garderoby. Jest idealnym wyborem na specjalne okazje, takie jak śluby, bankiety, lub wieczorne wyjścia. Może być także stosowany w codziennym ubiorze, szczególnie jeśli jesteś zwolennikiem klasycznego, eleganckiego stylu.

  5. Długość: Płaszcz dyplomatka jest zazwyczaj długi, sięgający co najmniej do kolan, a niekiedy nawet dłuższy. To sprawia, że jest doskonałym wyborem na zimę, ponieważ zapewnia ochronę przed zimnem i wiatrem.

  6. Kolor: Tradycyjnie płaszcz dyplomatka jest dostępny w stonowanych kolorach, takich jak czerń, granatowy, brązowy lub szary, co nadaje mu elegancję i uniwersalność. Jednak współczesne wersje mogą być dostępne również w bardziej wyrazistych kolorach.

Płaszcz typu dyplomatka to doskonały wybór dla osób ceniących sobie klasyczny, elegancki styl i chcących dodać swojej garderobie element luksusu. Jest to ubiór, który doskonale sprawdza się w różnych okazjach, od formalnych wydarzeń po codzienne noszenie w chłodniejsze dni.

 

Modele typu dyplomatka dostępne na odszyte:

* marka Dziekański - Emilia oraz Izolda

* marka Passero - Kama